((قابلیت ورژن جدید واتس آپ))

1- قابلیت وضعیت جدید (Status) :

واتس آپ ۸ ساله شد و قابلیت جدیدی به این اپلیکیشن محبوب اضافه کرد ( نسخه WhatsApp 2.17.79 به بالاتر). همانطور که در تصویر بالا می بینید ، وضعیت ۲۴ ساعت در صفحه مخصوص خود برای مخاطبینی که شماره شما را ذخیره داشته باشند نمایش داده میشود . با ضربه زدن روی علامت دایره که یک + در گوشه آن است میتوانید داستان خودتان را با عکس و فیلم روایت کنید . چنانچه در یک روز دو یا چند وضعیت ایجاد کنید ، وضعیت ها به وضعیت قبلی افزوده می شود .وضعیت در واتس اپ مشابه استوری در اینستاگرام است . لذا توجه داشته باشید در صورت مشاهده آن ، فرستنده وضعیت از بازدید شما مطلع خواهد شد . برای مشاهده اینکه چه کسانی وضعیت شما را دیده اند مطابق تصویر بالا روی علامت چشم ضربه بزنید .

2- قابلیت تایید دو مرحله ای (Two-step verification):

واتس آپ از جمله اپلیکیشن های امن است . این اپلیکیشن برای امنیت بیشتر مشابه تلگرام و اینستاگرام مجهز به تایید و مرحله ای شده است . تایید دو مرحله ای در واقع راهی بهتر برای اطمینان بخشیدن به ما کاربران واتس اپ است که چگونه در واتس اپ هک نشویم !

 

3- قابلیت تماس تصویری (Video Call):

در نسخه جدید (نسخه ۲.۱۶.۳۱۸ به بالاتر )  یک آیکون دوربین در کنار نام مخاطبانتان قرار می گیرد .که به راحتی می توانید با دوستان خود تماس تصویری بگیرید . البته باید به این مطلب توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت ورژن جدید واتس اپ مخاطب شما هم باید نسخه جدید نرم افزار واتساپ را بر روی گوشی خود داشته باشد.


4- قابلیت لینک عضویت در گروه ها :

قابلیت اشتراک لینک گروه ها به واتساپ اضافه شد این قابلیت ورژن جدید واتس اپ فقط برای ادمین گروه فعال میباشد و بواسطه آن میتواند لینک عضویت در گروه را برای دیگران ارسال کند و ازین طریق دیگر مخاطبان هر وقت که مایل باشند میتوانند در گروه عضو شوند.قبلا اگر مخاطبی می خواست به یک گروه اضافه شود حتما میبایست ابتدا شماره آن در گوشی مدیر ذخیره شود و بعد توسط مدیر این اضاف شدن به گروه صورت پذیرد اما در قابلیت جدید این دو شرط منتفی میگردد.
هر گروه همانند تلگرام یک لینک ثابت دارد و ادمین گروه در صورت تمایل میتواند این قابلیت را بلاک کند تا افراد غیر وثوق مدیر نتوانند به گروه اضافه شوند.ادمین ها میتوانند برای دستیابی به این قابلیت روی سربرگ گروه کلیک کرده و گزینه add را کلیک کنند.


*** ادامه دارد.