تعرفه‌ها و هزینه‌ها:

 

توضیحات تکمیلی سرویس درخواستی

 

نمایش مبلغ : کلیه مبلغ ها به ریال محاسبه و نمایش داده می شود .

 1. مالیات برارزش افزوده : براساس قانون برنامه پنجم توسعه کشور مبلغ 9 درصد (6% مالیات و 3% عوارض شهرداری )  به عنوان مالیات بر ارزش افزوده جهت سال 95  در نظر گرفته شده که مبلغ فوق به کلیه تعرفه ها  افزوده می گردد .
 2. آبونمان مخابرات : مطابق سیاست شرکت صبانت  پرداخت هزینه آبونمان برعهده شرکت بوده و مشترکین از این بابت مبلغی را پرداخت نمی نمایند مگر در صورت برگشت سرویس و استرداد وجه به مشترک که در این حالت کسر مبلغ فوق در صورت برگشت سرویس لحاظ می گردد .
 3. وضعیت شبانه : مطابق سیاست تشویقی شرکت صبانت ترافیک مصرفی سرویس های عمومی بین ساعت 2 تا 7 بامداد در تمامی  روزهای هفته رایگان بوده ( به شرط استفاده منصفانه و تا زمان پر نشدن امکانات از طریق  بستر های  مخابراتی ) و تعهدی را برای شرکت به همراه نخواهد داشت لازم به ذکر است شرایط بهره برداری از این سیاست تشویقی به این صورت بوده که مشترک می تواند با همان سیاست سرعت سرویس در روز، 2 برابر ترافیک سرویس عمومی خریداری شده  خود را بصورت کاملاً رایگان دریافت نموده  و بعد از اتمام این ترافیک سرعت شبانه سرویس مشترک محدود شده و مشترک می تواند بصورت رایگان با سرعت محدود از شبانه سرویس خریداری شده خود بهره برداری نماید .
  شایان ذکر است پس ازمحدود شدن سرعت شبانه سرویس اگر مشترک اقدام به خرید حجم اضافه نماید در این حالت همچنان امکان بهره مندی از 2 برابر ترافیک رایگان سرویس خریداری شده با سیاست سرعت روزانه در ساعت شبانه برای ایشان فراهم می گردد.
 4. تغییر گروه شبانه : در صورت محدود شدن سرعت شبانه سرویس های عمومی ، مشترک می تواند با سرعت محدود و بصورت رایگان ار سرویس شبانه خود بهره برداری نماید و در این وضعیت اگر مشترک خواهان سرعت بالاتر ( مشابه سرعت روزانه ) باشد می تواند با تغییر گروه شبانه سرویس خود از سرعت بالاتر بهره مند گردد ، دراین صورت وضعیت شبانه سرویس خریداری شده مشترک از حالت رایگان به 70 درصد رایگان تغییر نموده و تاپایان زمان سرویس در این حالت باقی می ماند .
 5. وضعیت شبانه 50 درصد رایگان : به اطلاع می رساند سرویس هایی که در وضعیت شبانه آنها 50 درصد رایگان ( نیم بهاء) قید گردیده ، این امکان برای مشترک فراهم می باشد که در ساعات شبانه (2 تا 7 بامداد ) و با سرعت روزانه ، از 50 درصد  حجم مصرفی خود بصورت رایگان بهره مند گردد به عنوان مثال اگر مشترک 1 گیگابایت بین ساعت 2 تا 7 بامداد مصرف نماید 50 درصد حجم مصرفی بصورت رایگان و 50 درصد دیگر از ترافیک کل سرویس کسر می گردد .
 6. ضریب اشتراک : مطابق مصوبات سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، حداکثرضریب تسهیم در نظر گرفته برای سرویس ها بصورت (1 به 8 ) بوده ولی شرکت صبانت همواره سعی دارد تا خدماتی با کیفیت بالاتر و ضریب تسهیم کمتری از الزامات قانونی در اختیار مشترکین خود قرار دهد .
 7. ضریب دسترسی : مشخص کننده حداکثر میزان دسترسی به خدمات ارائه شده روی بستر شبکه صبانت بوده و با توجه به پارامتر های مندرج در موافقتنامه سطح خدمات (SLA) برابر  98 %   تعیین گردیده است.
 8. میزان تلفات بسته ها: (PLR)   طبق موافقتنامه سطح خدمات (SLA)  ضریب A  میانگین گم شدن و یا از دست رفتن بسته های  IP  در طول شبکه صبانت و برابر با 3 درصد می باشد، و صحت آزمون زمانی معتبر است که  پهنای باند خالی در پورت مشترک جهت تست موجود باشد .
 9. تاخیر: (Latency)  متوسط زمانی است که طول می کشد تا یک بسته IP  در شبکه صبانت از پورت دسترسی مشترک تا نقطه انتهایی شبکه صبانت برسد و برابر با 300 میلی ثانیه می باشد و Ping test   بر اساس میانگین نمونه برداری متوالی در طول یک ساعت در داخل شبکه صبانت می باشد .
 10.  زمان بازیابی یا تعمیر: (MTTR)   طبق موافقتنامه سطح خدمات (SLA)  میانگین زمان رفع خرابی و برقراری مجدد خدمت پی از  برابر سه روز کاری بوده و شرکت صبانت همواره سعی دارد زمان بازیابی و تعمیر خدمات خود را که رابطه مستقیم با خدمات مخابرات دارد را به کمتر از 24 ساعت کاهش دهد.
 11.  پهنای باند تضمین شده   : (CIR) به حداقل پهنای باند اختصاص یافته به مشترک در دوره زمانی اطلاق می گردد که این پهنای باند  برابر 0.125  سرعت اسمی سرویس خریداری شده می باشد که جدول پهنای باند اختصاص یافته و نحوه تبدیل پهنای باند خریداری شده از بیت به بایت مطابق مصوبه 181 سازمان تنظیم مقررات به شرح ذیل می باشد .

 

( جدول پهنای باند اختصاص یافته و نحوه تبدیل آن )

سرعت اسمی به بیت

سرعت به بایت

حداقل سرعت

حداکثر سرعت

128Kb

16KB

2KB

16KB

512Kb

64KB

8KB

64KB

1024Kb

128KB

16KB

128KB

2048Kb

256KB

32KB

256KB

6144Kb

768KB

96KB

768KB

8192Kb

1024KB

128KB

1024KB

12288Kb

1536KB

192KB

1536KB

 

 هزینه ارسال (Upload)  رایگان  : طبق بند 4 مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات و با توجه به ماهیت نامتقارن خدمات ADSL ، شرکت صبانت در محاسبه ترافیک مصرفی (مجموع دریافت و ارسال ) هزینه ارسال را بصورت رایگان محاسبه نموده و میزان حجم ارسالی را در جمع کل  ترافیک مصرفی  سرویس های عمومی خریداری شده توسط مشترک  در نظر نمی گیرد .

 1.  برگشت سرویس : در صورتی که مشترک قبل یا بعد از رانژه (تا قبل از در حال استفاده شدن ) از درخواست سرویس مورد نظر منصرف شود شامل کسر هزینه های مخابرات ، اداری ، مالیا ت و عوارض ، راه اندازی ، برقراری ونگهداری ، آبونمان مخابراتی و غیره خواهد شد که ملزم به پرداخت آن طبق محاسبات سرویس دهنده خواهد بود که زمان انصراف از سرویس به نامبرده اعلام می گردد و درصورتی که مشترک بعد از راه اندازی یا بهره برداری درخواست برگشت سرویس نماید با توجه به مصرف حجم  و زمان از (صفر تا پنجاه درصد ) برگشت و استرداد وجه به صورت پلکانی صورت می پذیرد که در زمان انصراف از سرویس به مشترک اعلام می گردد و از پنجاه درصد به بالا مشترک موظف به بهره برداری از سرویس می باشد مگرخود مشترک از بهره برداری انصراف نماید که در این صورت وجهی به مشترک مسترد نمی گردد .
 2. هزینه دایری و تخلیه : هزینه رانژه  مخابرات (دایری / تخلیه) برابر مبلغ  50000 ریال  بوده که به مبلغ فوق مالیات برارزش افزوده نیز اضافه می گردد و این هزینه فقط یک بار در هنگام (دایری / تخلیه)  اتصال از مشترکین دریافت می گردد.
 3.   هزینه ی نصب و راه اندازی :  برای تمام سرویس ها برابر مبلغ  150000 ریال   بوده که این مبلغ جهت راه اندازی برروی یک سیستم می باشد .
 4. تعرفه نهایی سرویس:  این تعرفه از مجموع هزینه برقراری و نگهداری ماهیانه و تعرفه پلکانی حجم ترافیک بدست آمده و باتوجه به سیاست های تشوقی شرکت صبانت در برخی موارد تعرفه نهایی سرویس کمتر از سقف تعیین شده طبق مصوبه 237 سازمان در نظر گرفته شده است .

(  جدول تعرفه حجم ترافیک و نحوه محاسبه آن بصورت پلکانی )

سطوح ترافیک

بازه حجم ترافیک (GB)

تعرفه هر گیگابایت (ریال )

توضیحات

سطح اول

1≤G≤3

30,000

*****

سطح دوم

3<G≤10

22,000

تا 3 گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و مابقی مطابق تعرفه سطح دوم

سطح سوم

10<G≤30

18,000

تا 3 گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و بیش از 3 تا 10 گیگابایت مطابق تعرفه سطح دوم و مابقی مطابق تعرفه سطح سوم

سطح چهارم

G>30

15,000

تا 3 گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و بیش از 3 تا 10 گیگابایت مطابق تعرفه سطح و بیش از 3 تا 10گیگابایت مطابق تعرفه سطح دوم و بیش بق تعرفه سطح سوم و مابقی مطابق تعرفه سطح چهار

 

نکته 1 : کلیه تعرفه ها  بر اساس مصوبه شماره 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  محاسبه و تعیین گردیده است  .

نکته 2 : مطابق مصوبه شماره  177 کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی ، خدمات ارائه شده  طبق ضوابط و چهار چوب توافق نامه سطح خدمات (SLA) ارائه می گردد .

نکته 3 : سرویس های با سرعت بالاتر از 2 مگابیت بر ثانیه با توجه به امکانات مراکز مخابرات قابل واگذاری می باشند .

نکته 4 : قطعی های ناشی از قوه قاهره ( مانند حوادث طبیعی) ،  خرابی تجهیزات مشتری ، Down Time شرکت خدمت دهنده (صبانت) و قطعی هایی که بنا به درخواست مشتری و یا ناشی از تخطی ایشان از قوانین و مقررات و یا مفاد SLA بوده و یا ناشی از عدم پرداخت صورتحساب توسط مشتری و یا ناشی از صدور احکام توسط مراجع قضایی و یا امنیتی کشور باشد ، مشمول تعرفه توافق سطح خدمات نمی گردد .

شرایط بهره برداری از خدمات دسترسی به اینترنت شرکت انتقال داده های نداگستر صبا(صبانت) از  اینجا   قابل دریافت می باشد.

 

توضیحات سرویس نامحدود

 حداکثر میزان

حجم قابل مصرف(GB)

* مرحله دوم (سرعت اسمی)

* مرحله اول (سرعت بالا)

مشخصات سرویس نامحدود

حداکثر سرعت تعهد شده طبق تعرفه خریداری شده (Kb)

میزان ترافیک دریافتی با سرعت بالا (GB)

حداکثرسرعت دریافتی با سرعت بالاتر از تعهد (Kb)

نام سرویس

زمان (ماه)

مبلغ بدون مالیات(ریال)

41.47

128kb

10

1024Kb

128Kb نامحدود

1

289,000

82.94

256kb

20

1536Kb

256Kb نامحدود

1

450,000

165.89

512kb

40

2048Kb

512Kb نامحدود

1

900,000

 

   اطلاعات تکمیلی سرویس های نامحدود :

 • سرویس های نامحدود بصورت گروه سرعتی 128 ، 256 ، 512 ارائه می گردد .
 • مشترک می تواند بخشی از حجم کل سرویس خود را  که در ستون حداکثر میزان مصرف به آن اشاره گردیده را با سرعت بالاتر از تعهد شده و بصورت هدیه دریافت نماید (*مرحله اول ) ،  بیش از آن حجم ،  حداکثر سرعت تعهد شده مطابق تعرفه خریداری شده قابل بهره برداری می باشد ( *مرحله دوم ) .
 • سرویس های نامحدود بصورت دوره زمانی یک ماهه ارئه می گردد .
 • مشترک می تواند حداکثر یک مرتبه در ماه  از هر گروه سرعتی نامحدود و در ابتدای هر دوره ، از ترافیک با سرعت بالا  بهره مند گردد .
 • سرویس های نامحدود ، مشمول سرویس شبانه (ترافیک مصرفی رایگان از 2 بامداد تا 7 صبح) نخواهند شد .
 • امکان خرید همزمان چند سرویس نامحدود مشابه (از لحاظ گروه سرعتی) برای مشترک وجود ندارد .
 • امکان تغییر سرویس قبل از اتمام زمان از یک گروه سرعتی به گروه دیگر ( به شرط ارتقاء ) امکان پذیر بوده و در این حالت  سرویس فعلی مشترک به درخواست ایشان سوخت (زمان سرویس فعلی به اتمام می رسد ) و سرویس خریداری شده جدید ، جایگزین می گردد .
 • امکان تغییر گروه سرعتی سرویس فعال  به گروه سرعتی مشابه و یا پایین تر، فقط در پایان دوره زمانی سرویس فعلی (2 روز قبل از اتمام )  وجود دارد .